שלטים לקבלנים

 
חלק מהשלטים הגדולים ביותר שיש אנו דווקא מסננים ובאופן מכוון, כי הם פשוט לא רלוונטיים כלפינו. עם זאת, לאנשים שהם כן יהיו רלוונטיים מדובר במידע חשוב, שלעתים יהיה הכרחי מבחינת החוק. עלמה מדובר? על שילוט לקבלנים, כאשר שילוט זה מיוחד לפי מספר מאפיינים.
 
 

למה צריך שילוט לקבלנים?

 
ככל הנראה יצא לכם לעבור באתר בנייה לא פעם ולא פעמיים בחייכם, ושמתם לב שבכל מקום מצוין בדיוק מה נבנה באתר. זה יכול להיות מבנה משרדים וזה יכול להיות מבנה דירות ובכל מקרה לפי הנהלים יש לציין מה בונים ומי בונה. אם תשימו לב בעבודות תשתית או בנייה כלשהן של העירייה, לא רק שאומרים מה בונים ומי בונה אלא בפירוט רב של מועד הסיום, הקבלנים שמשתתפים בבנייה וכולה. כל הנתונים האלו מופיעים שללט או שלטים גדולים מאוד ולעתים הם משמשים גם לפרסומת עבור הקבלן. מה מיוחד בשלטים הללו ובאלו פרמטרים הם צריכים לעמוד?
 
 

שלט חזק לשימוש ארוך טווח

 
שלט שמיועד לשימוש של קבלנים באתרי בנייה תמיד יהיה שלט שמיועד לשימוש חיצוני, וזו הסיבה שהוא חייב להיות עמיד וחזק. תנאי מזג אוויר קשים יכלים לפגוע בו מאוד ולמעשה לטשטש אותו, ובמקרים אחרים אפילו לתלוש אותו מהמקום. כמובן שהעיגון שלו חשוב גם הוא אך מעבר לכך יש צורך לדאוג לשלט חזק ועמיד שלא יחליד ולא יתקלף גם לאורך בנייה ארוכה שיכולה להימשך כמה שנים. יש צורך לבחון היטב באלו חומרי גלם יש להשתמש כדי שבסופו של דבר העמידות תהיה לאורך זמן.
 
 

שלטים גדולים במיוחד

 
שילוט לקבלנים לרוב יהיה גדול במיוחד. לא מדובר על עוד שלט רגיל ברחוב, בין אם להודעות של העירייה או לפרסום, אלא על שלטים שאמורים להיות בגודל של כמה מטרים שלמים ולהיות יציבים וקשיחים. מדובר על שלט כבד במיוחד ויש צורך להדפיס עליו באיכות גבוהה כדי שהכול יהיה ברור, עד הפרטים הקטנים ביותר. בדרך כלל השלטים מוצמדים לגדר שמקיפה את אתר הבניה אך יכולים גם לעמוד בעצמם עם מוטות מיועדים שנעוצים באדמה.