מהי אגרת שילוט וכמה זה עולה

 
 
במידה ואתם מעוניינים להציב שילוט לעסקים שלכם, חשוב מאד להבין שכחלק מהעלויות שנגזרות מכך, עליכם גם להיות מודעים לסוגיית האגרה.

כיום, רוב העיריות בישראל, כגון עיריית תל אביב, דורשות תשלום אגרה, במידה ואתם מבקשים להציב שלט. הסיבה לכך היא שהשלט למעשה תופס מקום ויוצר שינוי במרחב העירוני הציבורי - ולכן לעירייה זכות לגבות אגרה. את האגרה גובה מחלקת שילוט, כאשר חשוב מאד להתעדכן באגרות לשילוט שהעיריות קובעות לשנת 2014.

נכון להיום, זוהי האגרה עבור שילוט לעסקים אשר עיריית תל אביב קבעה:

 

אגרה על שלט רגיל ושלט דגל

 
שלט רגיל ושלט דגל - הקטגוריה הראשונה היא של שלטים רגילים ושלטי דגל. מה שמשפיע כאן על המחיר של שילוט לעסקים הוא קודם כל הגודל - יש מפתח למחיר אחדי לשלטים אלו עד לגודל של 10 מ"ר, וכן תשלום נוסף עבור כל מ"ר מעבר לכך. מעבר לכך יש משמעות לשאלה האם השלט מותקן בקומה הראשונה, או מעליה. כמו כן אם יש שלט נוסף שמותקן - יש כמובן תוספת למחיר. המחירים כאן הם בטווח של מאות שקלים ונעים בין 200 ל500 ש"ח בממוצע.
 

שלטים אלקטרוניים

 
 
שלטים אלקטרוניים - חשוב מאד להבין כי מחלקת שלטים בעירייה קבעה כי יש תמחור שונה לחלוטין עבור שלטים אלקטרוניים. האגרה עבורם היא שנתית אך יקרה יותר. עבור הצבה של שלט אלקטרוני תשלמו קצת יותר מ2,000 ש"ח לשנה, כאשר אם מדובר על שלט שגודלו מעבר ל10 מ"ר, יש לשלם עוד 2,1000 ש"ח כעבור כל תוספת.
 
 
 
אגרת שילוט - שלטים ואותיות
 
 
 
 

מיקום השלט ועוד היבטים

 
בנוסף לכל הדברים הללו, חשוב מאד להיות מודעים לכך שיש תעריפים שונים הקשורים למיקום - למשל שלט לאתר בניה יהיה זול באופן משמעותי, שלט עם תוספת לייזר יכלול תוספת על המחיר המקורי, וכיו"ב. רצוי להתעדכן עם העיריה ולהבין מהו המחיר המדויק עבורכם.
 
צרו קשר ונשמח לענות על כל שאלה
073-7841989